Vzkazy pro zálohy

Sdružujeme všechny, kteří chtějí zálohované PET lahve a plechovky v Česku. Podívejte se na důvody, proč si lidé zálohový systém přejí. A my se zatím postaráme o to, aby vzkazy vidělo i Ministerstvo životního prostředí.

Chci zálohový systém na PET i plechovky. Záleží mi na přírodě a prostředí kolem nás.

Martina, Jablonec nad Nisou

PET lahve by se určitě měly zálohovat! Přispěje to k ochraně životního prostředí a lidi to motivuje, aby prázné lahve neházeli do přírody nebo směsného odpadu.

Yveta, Praha

Je to jednoduchý a učinný recept, aby PET láhve zmizeli z ulic, lesů a všech míst okolo nás.

Martin, Rudná

Protože to funguje! Ve chvíli, kdy za ně lidé dostanou peníze, nebudou se už nikdy válek na zemi, ani zabírat místo v koších!

Elena, Praha

Zálohujme! Spoustě lidí není příroda jedno a rádi svoje lahve zajdou vrátit. A těm, co je jim to jedno a nechají flašky v parku, za ty to rád uklidí nějaký ten člověk bez domova a ještě za to dostane nějakou kačku! Zálohujme!

Zina, Praha

Systém recyklace směsných plastů v Česke republice značně pokulhává. Je na čase udělat něco konkrétního a ne jen vozit plasty do spaloven! Prosím, zálohujme PET lahve!

Veronika, Žatec

Jestli na nepořádné Čechy něco funguje, tak je to vyhlídka, že dostanou peníze. Tak proč toho nevyužit a navíc pro dobrou věc

Eliška, Praha 10

Proc tady nejsou automaty na PET láhve a podobně skoro všude jsou tak proč ne Tábor

Šárka, Tučapy u Soběslavě

Zmenší se množství pohozených PET lahví a plechovek v přírodě a také množství lahví, které budou špatně tříděny.

Tereza, Sušice

Lidé budou mít o důvod více odnést z přírody to, co do ní donesli. Věřím, že když systém zálohovaní funguje s sousedních zemích, může fungovat i u nás.

Vendula, Třebíč

Protože to je dobrý způsob jak přírodě odlehčit od velkého množství plastů na naší planetě a ještě si na tom trochu přivydělat, aniž by muselo umírat mnoho živočichů a rostlin na Zemi.

Ondřej, Hradec Králové

Výhodu vnímám především ve snížení odpadu válejícího se mimo koše apod. Když budou zálohované, bude velmi snížen počet pet lahví válejících se v přírodě.

Kryštof Matějů, Praha

Váš vzkaz pro MŽP

Děkujeme, že Vám česká příroda není lhostejná!

Váš vzkaz jsme zaznamenali a odeslali na kontrolu administrátorovi. V případě závadného obsahu nebude zveřejněn.