Vzkazy pro zálohy

Sdružujeme všechny, kteří chtějí zálohované PET lahve a plechovky v Česku. Podívejte se na důvody, proč si lidé zálohový systém přejí. A my se zatím postaráme o to, aby vzkazy vidělo i Ministerstvo životního prostředí.

Často jezdím za rodinou na Slovensko, kde tenhle systém funguje a moje slovenská část rodiny toho hojně využívá - hlavně po oslavách narozenin a několika litrech vypitého pití (alko i nealko). Nejen, že to pomáhá přírodě, ale taky se jim peníze vrací do kapsy, když si to nechají vyplatit nebo při větším nákupu.

Martina, Ostrava

Zálohování PETek může dost ulevit životnímu prostředí a přispět k udržitelnějšímu životnímu stylu.

Veronika, Praha

Protože by to ulevilo přírodě a motivovalo lidi plasty a plech vracet. Žil jsem v Nemecku a Švédsku , kde systém funguje

Stepan, Praha

Žijeme v chráněné oblasti a cokoliv, co omezí počet lahví v přírodě rozhodně vítáme.

Pavel, Branov

Jsme určitě pro. Celkem často cestujeme na Slovensko, a zdá se, že tam to funguje, tak proč ne tady. Každá motivace, která sníží množství nevyužitého odpadu dobrá.

Pavel, Miriam, Praha

Kdysi to uz tady bylo s Coca colou. Problem je hlavne ve svete. Proc by lidi tridili, kdyz se svoz stale zdrazuje, taky asi prestanu tridit, platim 300.- mesicne i kdyz tridime uz 8 let a v Moste treba neplati nic. Pochybuji ze romove tridi a maji to zadarmo.o. Nesmysl.

Naty, Jbc

Zálohování je podle mě velice dobrý nápad, a to nejen kvůli přírodě, ale taky motivaci lidí třídit odpad. Věřím, že za malou finanční odměnu se k tomu přijme ještě větší skupina lidí

Zuzka, Brno

Z důvodu, aby se pomohlo životnímu prostředí a nebyl zde zbytečný bordel, který znečišťuje náš stát.

Lucie, Praha

Každopádně jsem jedině pro. Když už tak je příroda špinavá a oceány plné plastu. Tak proč tomu neulevit.

Kateřina, Pardubice

Dobrý den, pracuji již rok jako prodavačka zmrzliny v Zoo Ostrava, PET lahve se neustále povalují všude na zemi a když vynáším koše, většinu prostoru zabírají právě tyto láhve, kdyby se začaly v ČR zálohovat, lidé by si na ně dávali mnohem větší pozor a neustále by se nevyhazovalo tolik plastů, které stejně nakonec konci někde na zemi. Myslím si, že by to že jste pomohlo a Česká republika by zase byla o něco krásnější

Tereza, Ostrava

Zálohovat je nesmysl, dokud nebudou v každém obchodě vracecí automaty. Chtěla jsem vrátit plechovky v Kauflandu v Olomouci. Bohužel se tam necrací. Na infolince Kauflandu mu sdělili, že se plechovky v vrací asi jen ve 3 městech. Ve 3 městech! Z celé ČR! Co je to za blbost? Když něco zavedu, musím vyřešit VŠE! A ne zpoplatnit výsledek (plechovku) a nevyřešit, jak a kde se bude vracet!

Michaela, Olomouc

Proč by se měl plast recyklovat?Asi proto,že se životní prostředí týká nás všech,plast-plná láhev je lidský výtvor a pořídili jsme si jí v obchodě,né nikde v lese nebo na louce tak proč jí tam zanechávat a ničit přírodu a následně i naše zdraví (microplasty).

Jindra, Chomutov

Váš vzkaz pro MŽP

Děkujeme, že Vám česká příroda není lhostejná!

Váš vzkaz jsme zaznamenali a odeslali na kontrolu administrátorovi. V případě závadného obsahu nebude zveřejněn.