Vzkazy pro zálohy

Sdružujeme všechny, kteří chtějí zálohované PET lahve a plechovky v Česku. Podívejte se na důvody, proč si lidé zálohový systém přejí. A my se zatím postaráme o to, aby vzkazy vidělo i Ministerstvo životního prostředí.

Podle me je zalohovani zbytecnost. Po bohate zkusenosti se zalohovanim v zahranici to vzdycky dopadlo tak, ze za tech 10 centu mi to vraceni nikdy nestalo, beztak na to neni cas.

Richard, Praha

Přeji si z celého srdce, aby toto fungovalo i u nás. Když si vzpomenu na to, co jsem viděl ve Stockholmu. Lidé bez domova nebo ve finanční tísni, které potkáváte sbírat plasty, plechovky a další sbírat po celém městě i v jeho okolí. Ostatní vidíte s taškami z domova, jak s radostí jdou k automatům v supermarketech, které se jim štědře odmění. Nezažil jsem čistší město. Kéž by to bylo i u nás.

Michal, Zákupy

Hlavní důvod je šetření životního prostředí.

Martina, Ostrava

Plechovky a pet lahve by se měli zálohovat, aby nebylo tolik odpadků kolem, protože každý bude tyto obalové materiály vracet na místo odběru místo přírody apod.

Nikola, Blansko

Les_Sadska

U lesních cest to často opravdu není hezký pohled! Kdyby šlo vložit více fotografií, tak by to byla slušná galerie a to prosím pouze z jednoho místa. To je smutná realita naší přírody (cesty podél lesů, příkopy u silnic, cesty u řek...) a věřím, že zálohování do značné míry eliminuje tento hnus. Je solidní pravděpodobnost, že zálohovaná petka/plechovka takto neskončí. Když to funguje jinde, tak proč ne tady? Ve městech to je mnohdy taky velká paráda!

Martin, Sadská

Pokud opravdu 31 % PET v tříděném odpadu neskončí, je potřeba si uvědomit, že skončí často ve směsném odapdu a spálí se ve spalovnách, takže není pravda, že končí v přírodě. (lidé, kteří hůř chodí a tak hodí vše do své popelnice, nebo u lesa vyhodíš PET do koše - ptala jsem se pár lidí a dělali by to tak, i kdyby bylo zálohování, protože to nebudou tahat kdovíkam). Dát zase další peníze lobistům, kteří chtějí dodávat vratné kontejnery, nedává smysl. O zdražení vod nemluvě.

Petr, Brno

Dává to smysl.

Šárka, Pardubice

Jestli to bude fungovat nebude jako nefunguje naše skvělá vláda.

Jakub, Poběžovice

Proč ne? Nechápu, že v dnešní době to u nás ještě nefunguje. Je to ostuda.

Jan, Karviná

Chci čistou přírodu, pro sebe i pro další generace. Chci, aby se vláda starala o důležité maličkosti, které ovlivní životní prostředí nejvíce a tím je i vratnost obalu,kterych se vyprodukuje šílené množství.

Simona, Černošice

Jsem všemi deseti pro zákon o zálohování, protože takto skončí spoustu odpadu. Mám zkušenosti s Německem, kde vše krásně funguje. Tak proč bychom měli být pozadu? :)

Ondřej Pavlík, Olomouc

Protoze to ma smysl.

Vaclav, Praha 4

Váš vzkaz pro MŽP

Děkujeme, že Vám česká příroda není lhostejná!

Váš vzkaz jsme zaznamenali a odeslali na kontrolu administrátorovi. V případě závadného obsahu nebude zveřejněn.